Image for 627-47W1224-2TA is not available
627-47W1224-2TA
DigiKey Part Number
151-627-47W1224-2TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-47W1224-2TA
Description
CONN D-SUB PLG 47POS PNL MT SLDR
EDA/CAD Models
627-47W1224-2TA Models
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C