Image for 627-43W2624-4T3 is not available
627-43W2624-4T3
DigiKey Part Number
151-627-43W2624-4T3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-43W2624-4T3
Description
CONN D-SUB PLG 43POS PNL MT SLDR
EDA/CAD Models
627-43W2624-4T3 Models
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C