Image for 627-36W4624-2NA is not available
627-36W4624-2NA
DigiKey Part Number
151-627-36W4624-2NA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-36W4624-2NA
Description
CONN D-SUB PLG 36POS PNL MT SLDR
Detailed Description
36 (32 + 4 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-36W4624-2NA Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Voltage Rating
125V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D) - 36W4
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C