Image for 627-36W4224-4N5 is not available
627-36W4224-4N5
DigiKey Part Number
151-627-36W4224-4N5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-36W4224-4N5
Description
CONN D-SUB PLUG 36POS VERT SLDR
EDA/CAD Models
627-36W4224-4N5 Models
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Features
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C