Image for 627-36W4224-2NB is not available
627-36W4224-2NB
DigiKey Part Number
151-627-36W4224-2NB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-36W4224-2NB
Description
CONN D-SUB PLG 36POS PNL MT SLDR
EDA/CAD Models
627-36W4224-2NB Models
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C