Image for 627-27W2224-2TA is not available
627-27W2224-2TA
DigiKey Part Number
151-627-27W2224-2TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-27W2224-2TA
Description
CONN D-SUB PLG 27POS PNL MT SLDR
Detailed Description
27 (25 + 2 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-27W2224-2TA Models
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Number of Rows
2
Color
Black
Mounting Type
Dielectric Material
Polyester Thermoplastic
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 27W2
Contact Type
Signal and Power
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C