Image for 627-25W3624-2T4 is not available
627-25W3624-2T4
DigiKey Part Number
151-627-25W3624-2T4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-25W3624-2T4
Description
CONN D-SUB PLG 25POS PNL MT SLDR
EDA/CAD Models
627-25W3624-2T4 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C