Image for 627-25W3624-1T2 is not available
627-25W3624-1T2
DigiKey Part Number
151-627-25W3624-1T2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-25W3624-1T2
Description
CONN D-SUB PLG 25POS PNL MT SLDR
Detailed Description
25 (22 + 3 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-25W3624-1T2 Models
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 10A
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Color
Black
Mounting Type
Dielectric Material
Polyester Thermoplastic
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 25W3
Contact Type
Signal and Power
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C