Image for 627-21W4624-2N2 is not available
627-21W4624-2N2
DigiKey Part Number
151-627-21W4624-2N2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-21W4624-2N2
Description
CONN D-SUB PLG 21POS PNL MT SLDR
Detailed Description
21 (17 + 4 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-21W4624-2N2 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Voltage Rating
125V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 21WA4
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C