Image for 627-21W1624-2T6 is not available
627-21W1624-2T6
DigiKey Part Number
151-627-21W1624-2T6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-21W1624-2T6
Description
CONN D-SUB PLG 21POS PNL MT SLDR
EDA/CAD Models
627-21W1624-2T6 Models
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Features
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C