Image for 627-21W1624-2NA is not available
627-21W1624-2NA
DigiKey Part Number
151-627-21W1624-2NA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-21W1624-2NA
Description
CONN D-SUB PLG 21POS PNL MT SLDR
EDA/CAD Models
627-21W1624-2NA Models
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Features
Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C