Image for 627-21W1224-4NB is not available
627-21W1224-4NB
DigiKey Part Number
151-627-21W1224-4NB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-21W1224-4NB
Description
CONN D-SUB PLG 21POS PNL MT SLDR
Detailed Description
21 (20 + 1 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-21W1224-4NB Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Voltage Rating
125V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) - 21W1
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C