Image for 627-17W5624-3N2 is not available
627-17W5624-3N2
DigiKey Part Number
151-627-17W5624-3N2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-17W5624-3N2
Description
CONN D-SUB PLG 17POS PNL MT SLDR
EDA/CAD Models
627-17W5624-3N2 Models
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 30A
Features
Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C