Image for 627-17W5224-4T5 is not available
627-17W5224-4T5
DigiKey Part Number
151-627-17W5224-4T5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-17W5224-4T5
Description
CONN D-SUB PLUG 17POS VERT SLDR
EDA/CAD Models
627-17W5224-4T5 Models
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Features
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C