Image for 627-17W5224-3TB is not available
627-17W5224-3TB
DigiKey Part Number
151-627-17W5224-3TB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-17W5224-3TB
Description
CONN D-SUB PLG 17POS PNL MT SLDR
EDA/CAD Models
627-17W5224-3TB Models
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 30A
Features
Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C