Image for 627-17W5224-3T3 is not available
627-17W5224-3T3
DigiKey Part Number
151-627-17W5224-3T3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-17W5224-3T3
Description
CONN D-SUB PLG 17POS PNL MT SLDR
Detailed Description
17 (12 + 5 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-17W5224-3T3 Models
Category
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 30A
Voltage Rating
125V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 17W5
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C