Image for 627-17W2624-3NB is not available
627-17W2624-3NB
DigiKey Part Number
151-627-17W2624-3NB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-17W2624-3NB
Description
CONN D-SUB PLG 17POS PNL MT SLDR
Detailed Description
17 (15 + 2 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-17W2624-3NB Models
Category
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 30A
Voltage Rating
125V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) - 17W2
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C