627-13W6224-2TB
DigiKey Part Number
151-627-13W6224-2TB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-13W6224-2TB
Description
CONN D-SUB PLG 13POS PNL MT SLDR
Detailed Description
13 (7 + 6 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-13W6224-2TB Models
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Features
Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 13W6
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C