627-11W1624-3T2
DigiKey Part Number
151-627-11W1624-3T2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-11W1624-3T2
Description
CONN D-SUB PLG 11POS PNL MT SLDR
EDA/CAD Models
627-11W1624-3T2 Models
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A, 30A
Features
Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C