ECXV-L37C2N-148.3516
DigiKey Part Number
50-ECXV-L37C2N-148.3516-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECXV-L37C2N-148.3516
Description
XTAL OSC VCXO 148.3516MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
148.3516 MHz VCXO LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECXV-L37C2N-148.3516 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Absolute Pull Range (APR)
±90ppm
Packaging
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
20mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Output
LVDS
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)