ECX-P35BN-150.000 is available for purchase but is not normally stocked.
SiTime
Rochester Electronics, LLC
SiTime
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 185
Renesas Electronics Corporation
150 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
ECX-P35BN-150.000
DigiKey Part Number
ECX-P35BN-150.000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECX-P35BN-150.000
Description
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVPECL
Detailed Description
EDA/CAD Models
ECX-P35BN-150.000 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
50mA
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)