ECX-P25CM-100.000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Taitien
SiTime
Renesas Electronics Corporation
100 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
ECX-P25CM-100.000
DigiKey Part Number
ECX-P25CM-100.000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECX-P25CM-100.000
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVPECL
Detailed Description
EDA/CAD Models
ECX-P25CM-100.000 Models
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
48mA
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)