ECX-L37BN-133.333 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Taitien
In Stock: 14
SiTime
133.333 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
ECX-L37BN-133.333
DigiKey Part Number
ECX-L37BN-133.333-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECX-L37BN-133.333
Description
XTAL OSC XO 133.3330MHZ LVDS SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
ECX-L37BN-133.333 Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
20mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)