ECX-L27BN-622.080
DigiKey Part Number
ECX-L27BN-622.080-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECX-L27BN-622.080
Description
XTAL OSC XO 622.0800MHZ LVDS SMD
Detailed Description
622.08 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECX-L27BN-622.080 Models
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
28mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)