ECS-TXO-3225-100-TR
DigiKey Part Number
XC2056TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2056CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2056DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-TXO-3225-100-TR
Description
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ HCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ECS-TXO-3225-100-TR Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±2.5ppm
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
6mA
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
HCMOS
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)