ECS-CTP-8.00-30-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ECS-CTP-8.00-30-TR |
Description | CERAMIC RES 8.00MHZ 30PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 30 pF ±0.3% 30 Ohms -40°C ~ 85°C Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Built in Capacitor |
Manufacturer ECS Inc. | Capacitance 30 pF |
Series | Impedance 30 Ohms |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Ceramic | Package / Case 3-SMD, No Lead |
Frequency 8 MHz | Size / Dimension 0.236" L x 0.118" W (6.00mm x 3.00mm) |
Frequency Stability ±0.3% | Height 0.067" (1.70mm) |
Frequency Tolerance ±0.5% |