ECS-80-8-33B2Q-CVY-TR3
DigiKey Part Number
50-ECS-80-8-33B2Q-CVY-TR3TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-80-8-33B2Q-CVY-TR3CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-80-8-33B2Q-CVY-TR3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-80-8-33B2Q-CVY-TR3
Description
CRYSTAL 8.000 MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 MHz ±10ppm Crystal 8pF 500 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
500 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
8 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±150ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance
8pF