ECS-80-18-5PVX-GN-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-80-18-5PVX-GN-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-80-18-5PVX-GN-CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-80-18-5PVX-GN-DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-80-18-5PVX-GN-TR
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 MHz ±30ppm Crystal 18pF 80 Ohms HC-49/US
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ECS-80-18-5PVX-GN-TR Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
8 MHz
Size / Dimension
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.102" (2.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm