ECS-400-6-47B2-CKM-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-400-6-47B2-CKM-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-400-6-47B2-CKM-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-400-6-47B2-CKM-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-400-6-47B2-CKM-TR
Description
CRYSTAL 40 MHZ 6PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
40 MHz ±10ppm Crystal 6pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-400-6-47B2-CKM-TR Models
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
40 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)