ECS-40-18-5PXEN-TR
DigiKey Part Number
XC1679TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC1679CT-ND - Cut Tape (CT)
XC1679DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-40-18-5PXEN-TR
Description
CRYSTAL 4.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 MHz ±30ppm Crystal 18pF 150 Ohms HC-49/US
EDA/CAD Models
ECS-40-18-5PXEN-TR Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
4 MHz
Size / Dimension
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Frequency Tolerance
±30ppm