ECS-3963-1000-AU-TR
DigiKey Part Number
XC1893TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC1893CT-ND - Cut Tape (CT)
XC1893DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-3963-1000-AU-TR
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCMOS
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-3963-1000-AU-TR Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±100ppm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)
35mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)