ECS-360-8-47-JTN-TR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
36 MHz ±20ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
ECS-360-8-47-JTN-TR
DigiKey Part Number
XC1971TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-360-8-47-JTN-TR
Description
CRYSTAL 36.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECS-360-8-47-JTN-TR Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
36 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)