ECS-3518-1000-B-TR
DigiKey Part Number
XC1083TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC1083CT-ND - Cut Tape (CT)
XC1083DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-3518-1000-B-TR
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-3518-1000-B-TR Models
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
25mA
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)