ECS-.327-7-12QS-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ECS-.327-7-12QS-TR |
Description | CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.768 kHz ±20ppm Crystal 7pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ECS-.327-7-12QS-TR Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 90 kOhms |
Mfr | Operating Mode Fundamental |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type kHz Crystal (Tuning Fork) | Package / Case |
Frequency 32.768 kHz | Supplier Device Package 2-SMD (2x1.2) |
Frequency Tolerance ±20ppm | Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm) |
Load Capacitance 7pF | Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) |