ECS-320-9-33B-CWN-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-320-9-33B-CWN-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-320-9-33B-CWN-CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-320-9-33B-CWN-DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-320-9-33B-CWN-TR
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 9PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 9pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ECS-320-9-33B-CWN-TR Models
Category
Load Capacitance
9pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)