ECS-320-16-33B-CKM-TR
DigiKey Part Number
XC2531TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2531CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2531DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-320-16-33B-CKM-TR
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 16PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 16pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-320-16-33B-CKM-TR Models
Category
Load Capacitance
16pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)