ECS-320-12-37B-7KM-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-320-12-37B-7KM-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-320-12-37B-7KM-CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-320-12-37B-7KM-DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-320-12-37B-7KM-TR
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±7ppm Crystal 12pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ECS-320-12-37B-7KM-TR Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±7ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)