ECS-271.2-10-37Q-AES-TR
DigiKey Part Number
XC2512TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2512CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2512DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-271.2-10-37Q-AES-TR
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27.12 MHz ±25ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-271.2-10-37Q-AES-TR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
27.12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±25ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Load Capacitance
10pF