ECS-260-8-30B-CKM
DigiKey Part Number
XC1844TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC1844CT-ND - Cut Tape (CT)
XC1844DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-260-8-30B-CKM
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz ±10ppm Crystal 8pF 30 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-260-8-30B-CKM Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
26 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)