ECS-260-10-30B-CKM-TR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
ECS Inc.
In Stock: 164
Datasheet
Similar
ECS Inc.
In Stock: 33 923
Datasheet
In Stock: 1 053
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
TXC CORPORATION
TXC CORPORATION
Abracon LLC
Abracon LLC
NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD)
Jauch Quartz
26 MHz ±10ppm Crystal 10pF 30 Ohms 4-SMD, No Lead
ECS-260-10-30B-CKM-TR
DigiKey Part Number
XC2589TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-260-10-30B-CKM-TR
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ECS-260-10-30B-CKM-TR Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
26 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)