ECS-2520Q-18-330-BS-TR
DigiKey Part Number
XC2813TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2813CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2813DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-2520Q-18-330-BS-TR
Description
XTAL OSC XO 33.0000MHZ HCMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-2520Q-18-330-BS-TR Models
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
3mA
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Function
Enable/Disable
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Output
HCMOS
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)