ECS-250-18-23B-JTM-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ECS-250-18-23B-JTM-TR |
Description | CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25 MHz ±20ppm Crystal 18pF 30 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ECS-250-18-23B-JTM-TR Models |
Category | Load Capacitance 18pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -20°C ~ 70°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 25 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (6x3.5) |
Frequency Stability ±20ppm | Size / Dimension 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm) |
Frequency Tolerance ±20ppm | Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm) |