ECS-250-10-36-JTM-TR
DigiKey Part Number
XC3018TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC3018CT-ND - Cut Tape (CT)
XC3018DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-250-10-36-JTM-TR
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±20ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-250-10-36-JTM-TR Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)