ECS-240-13-42-CKM-TR
ECS-240-13-42-CKM-TR
DigiKey Part Number
XC1613TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC1613CT-ND - Cut Tape (CT)
XC1613DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-240-13-42-CKM-TR
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 13PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 13pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-240-13-42-CKM-TR Models
Category
Load Capacitance
13pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (4x2.5)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)