ECS-240-10-47-CKM-TR
DigiKey Part Number
XC2868TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2868CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2868DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-240-10-47-CKM-TR
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-240-10-47-CKM-TR Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)