ECS-200-12-33Q-JES-TR
DigiKey Part Number
XC2177TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2177CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2177DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-200-12-33Q-JES-TR
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±20ppm Crystal 12pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-200-12-33Q-JES-TR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
20 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance
12pF