ECS-147.4-20-3X-TR
DigiKey Part Number
XC1775TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC1775CT-ND - Cut Tape (CT)
XC1775DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-147.4-20-3X-TR
Description
CRYSTAL 14.7456MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14.7456 MHz ±30ppm Crystal 20pF 60 Ohms HC-49/US
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ECS-147.4-20-3X-TR Models
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
14.7456 MHz
Size / Dimension
0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.091" (2.30mm)
Frequency Tolerance
±30ppm