ECS-128-15-30B-CTN-TR
DigiKey Part Number
XC2682TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-128-15-30B-CTN-TR
Description
CRYSTAL 12.8000MHZ 13PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.8 MHz ±10ppm Crystal 13pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-128-15-30B-CTN-TR Models
Category
Load Capacitance
13pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
12.8 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)