ECS-120-20-20BM-TR
DigiKey Part Number
ECS-120-20-20BM-TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-120-20-20BM-TR
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±30ppm Crystal 20pF 60 Ohms
EDA/CAD Models
ECS-120-20-20BM-TR Models
Category
Frequency Tolerance
±30ppm
Mfr
Load Capacitance
20pF
Series
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Frequency
12 MHz
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)
Frequency Stability
±50ppm