ECS-120-12-36-AGN-TR
DigiKey Part Number
XC2710TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2710CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2710DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-120-12-36-AGN-TR
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±25ppm Crystal 12pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-120-12-36-AGN-TR Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±25ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)